
- Limitovaná edice!
Tajemný svět strašidel
a Almanach strašidel
Unikátní dvoudilný cyklus autora JUDr. Jiří Pechy,
s ilustracemi samotného Mistra Jiří Wintera Neprakty.
Proč tento balíček?
- - je speciální limitovaná edice,
- - potešil již 4 generace,
- - zakoupilo již 55 000 čtenářů,
- - má ilustrace Jiřího Wintera Neprakty,
V neposlední řadě odhaluje neznáme kouty naší historie, a jde o jedinou publikaci tohoto typu v naší literatuře.



TAJEMNÝ SVĚT STRAŠIDEL
V knížce "Tajemný svět strašidel" naleznete 25 druhů nejznámějších historických strašidel s nimiž se můžete seznámit na hradech, zámcích či v jeskyních především v kraji Vysočina. Jedná se např. o Černou paní, Hejkala, Šotka, Upíra a spoustu dalších.
Kniha také obsahuje 477 příběhů.
29 Ilustrací od Jiřího Wintera Neprakty jsou vytvořeny Mistrem pouze a jen pro tuto příležitost...
Tajemný svět strašidel
Ukázka kapitoly
BÍLÝ KŮŇ
Popis: strašidlo bylo pozorováno pouze v podobě statného bělouše, někdy též bezhlavého.
Výskyt: většinou na polích, jsou známy i případy zjevení bílého koně v lese. Pozor – poblíž vody se však často do podoby bílého koně mění vodník, který ovšem jak dále zjistíme, patří do jiné kategorie strašidel, a proto o něm bude řeč na jiném místě.
Pracovní doba: z důvodu špatné viditelnosti pouze noční přízrak.
Charakteristika: strašidlo lze označit za nešťastné, spíše se snaží lidem pomáhat. Zjevuje se většinou tehdy, když se schyluje k nějakému bezpráví. Pokud přichází do styku s lidmi, někdy je zcela neškodně vystraší, avšak na celé Vysočině neznáme případ, kdy by strašidelný bílý kůň někomu ublížil. Závěr je tedy jednoznačný – jedná se o výjimečně hodné strašidlo!
Soused Vávra z Březinky chodil často v noci pást koně na louku u potoka. Byl chudý, a . . .




Co říkají čtenáři

Netuším jak jsem ke knize přišla, ale pamatuji si jak nám z ní předčítal strýc na chalupě a my poslouchaly a nedutaly 😀 Teď ji vytánu vždy kolem dušiček a předčítám dětem ve školce. Taky sedí, nedutají a vždycky se těší na další ze strašidel, které máme na seznamu. Text je dlouhý a těžký, tak si ho pro malé děti upravuji, ale i tak, velmi oblíbená kniha, kde udržím pozornost nezvykle dlouho 😀 Kdo by nechtěl znát podrobnosti o Černém muži, který dává do svých kapes zlobivé děti, které nechtějí chodit spát 😀

Je to už skoro třicet let, ale stále si pamatuji, že jsme knihu koupili v Babiččině údolí. A jak jsem ji potom i se sestrou milovala. Encyklopedické pojetí, mi přišlo tehdy hrozně vtipné, a vlastně mi takové připadá pořád. A ráda si v ní zalistuji i teď.


ALMANACH
STRAŠIDEL
V knížce "Almanach strašidel", která je vlastně volným pokračováním knihy "Tajemný svět strašidel", naleznete další, odbornou literaturou i oficiální vědou dosud neprávem opomíjené druhy a kategorie přízraků a strašidel, díky nimž si kromě jiného připomenete i řadu významných historických událostí z naší minulosti - a to v dosud netušených souvislostech.
Almanach strašidel
Ukázka z kapitoly
BLUDNÝ KOŘEN
Popis: Na první pohled jej nezasvěcenec může považovat za naprosto neškodný klacek, kořen, souček, kus smolné větve nebo i pařízek – a právě v tom tkví jeho největší nebezpečí! Je přece, chudinka malý, celý pokroucený, zkrabatělý, bezbranný a tak málo nápadný… Opravdu si to také myslíte? Chyba lávky, vážení přátelé!
Výskyt: Libuje si zejména v hlubokých lesích poblíž oblíbených turistických tras, kde většinou jen zdánlivě netečně polehává na cestě nebo znuděně vykukuje z jehličí a vyhlíží novou oběť, méně častý je jeho výskyt na polních cestách. Díky svému nenápadnému vzezření tak často uniká pozornosti a je proto mylně považován za velice vzácné strašidlo. Nejčastěji se s ním lze setkat na Boubíně, v lesích na Jemčině, v okolí Křivoklátu a Karlštejna, v bukovém pralese na Žákově hoře u Žďáru nad Sázavou, na Zálesí, pod Buchlovem, na Šumpersku a Opavsku. Bludný kořen je jako jedno z mála strašidel při své nekalé činnosti vázán na přijatelné ekologické prostředí, a proto nebyl jeho výskyt už delší dobu zaznamenán např. na Mostecku, Karvinsku či v Praze.
Charakteristika: Hlavní náplní činnosti tohoto zjevení je dezorientace těch, kdo na něj omylem stoupnou nebo ho překročí. Hned poté se dostaví . . .




Co se z knihy dozvíte?
O každém strašidle se dozvíte kromě jeho popisu také o místech s nejčastěji zaznamenaným výskytem a předpokládanou pracovní dobou. Dále se zde seznámíte s charakteristikou jednotlivých kategorií strašidel a přízraků i neméně důležitými informacemi, jak se před nimi chránit či jaké jsou možnosti obrany před jejich mocí, a poutavou formou - určenou jak dětem, tak i dospělým - s příběhy, které se prý skutečně staly. Jednotlivé kapitoly jsou ilustrované Jiřím Winterem Nepraktou, což podtrhuje tajemnost a vlídnost strašidel.
Nepochybně vás překvapí skutečnost, že v naší krásné vlasti s největší pravděpodobností neexistuje místo, které by nemělo svoje přízraky, pověsti a báje - stačí proto jen chtít je vidět a poznávat - a to právě spolu s naším "Almanachem", který vám nepochybně poslouží jako užitečný a inspirativní průvodce kouzelným světem duchů a strašidel.
- Zábava i poučeníNa stránkách "Almanachu" vás očekává celá plejáda starých známých kategorií strašidel, jako jsou čerti, kostlivci či bílá paní, ale seznámíte se i řadou dalších přízraků, které - jak jistě správně tušíte - vaší pozornosti zatím úspěšně unikali, stejně jako četné historické události, které jsou s nimi ovšem - jak sami poznáte - neodmyslitelně spjaté...
- 9 až 99 letKniha je určena pro čtenáře od 9 do 99 let s možnou opcí, když každý ročník si v ní nalezne to, co uzná za vhodné, tedy - jak již bylo výše řečeno - především zábavu a poučení, pohlazení na duši či mrazení v zádech. . .
- Ilustrace J. W. NepraktaDo celkové koncepce této knihy jedinečně zapadají ilustrace, které jsou dílem dnes už bohužel zvěčnělého geniálního ilustrátora a v tomto případě i autorova přítele Jiřího Wintera - Neprakty, který rovněž patřil mezi výjimečné znalce strašidelné problematiky, což je z nich také patrné.
Autor: JUDr. Jiří Pecha
Po absolvování havlíčkobrodského gymnázia studoval na PF UK v Praze, kde již během studia působil ve vědeckém semináři akademika V. Vaněčka při ČSAV zaměřeném na právně-historické studie. Kromě řady odborných reportáží, studií a článků je autorem několika knih např. Tajemný svět strašidel, Lexikon strašidel, Encyklopedie čarodějnictví aj. Byl jedním ze zakládajících členů společnosti „Bratři černé planety“ (Souček, Patrovský, Wagner, Mareš, Winter, Mackerle atd.), která jako první u nás zkoumala záhady a tajemství naší historie, registrovala a evidovala tzv. mezní jevy a navzdory pronásledování a četným zákazům spolupracovala s podobně zaměřenými společnostmi v zahraničí – např. AAA, Erich von Däniken či Mezinárodní kryptozoologickou společností ICA (Prof. Heuvelmans).

Možná Vás překvapí, že po přečtení knih zjistíte, kdo, co a proč vlastně možná ovlivnilo některé slavné historické události našich dějin.